Sorgu Odası Aynası

Sorgu Odası Aynası Nedir?

Sorgu Odası Aynası (Gözlem Odası Camı), yüksek yansıtıcılık ve düşük ışık geçirgenliği özelliği ile gözetleme, güvenlik ve idari uygulamalar için ideal bir çözümler sunar. Sert kaplama olduğu için camın geçtiği bütün işlemlerden geçebilmektedir. Sorgu odası aynasının bulunduğu alan çok daha aydınlık, arka kısmı ise çok daha az ışıklı olmalıdır.

Kullanım Alanları:

  • Karakollar, emniyet birimleri,
  • Teşhis odaları, hava alanları, hastaneler,
  • Kreşler, gümrük alanları ve psikiyatri kliniklerinde kullanılabilir.

Gözlem Odası Camı Teknik Özellikleri:

Gümüş reflekte özellikli sert kaplamalı gözlem odası camı (sorgu odası aynası), çizilmelere karşı dayanıklıdır ve her türlü kenar işleme, delik, temper, bombe,lamine gibi işlemler uygulanabilir.

Reflektif bir cam olan Tentesol Renkli ile düzcam lamine edilerek kullanılır.
İdari uygulamalar ve gözetleme alanlarında kullanılan sorgu aynaları, yüksek yansıtma oranına ve düşük ışık geçirgenliğine sahiptir. Mesela, filmlerde gördüğümüz sorgu odalarında, odalardan bir tanesi karanlık diğer ise aydınlık tutularak, iki ortamın ışık seviyesinin farklı olmasının yarattığı göz yanılgısından faydalanılır. Aydınlık odada bulunan kişi aynadaki kendi parlak görüntüsünden arkadaki karanlık odadan gelen görüntüyü seçemez.

Camın iç mekanda kullanılacağı ve güneş ısısından etkilenmeyeceği dikkate alınarak tempersiz yapılmalıdır.

Dikkat Edilecek Hususlar

-Gözetlemenin yapıldığı mekanda doğrudan ışık kaynağından kaçınılmalıdır.

-Dekor; yumuşak, koyu ve mümkün olduğu kadar desensiz olmalıdır.

-Yakın mesafeden gözetleyen kişinin görünme olasılığı nedeniyle gözetlenen mekanda casus aynanın çok yakınına gelinemeyecek şekilde önlem alınmalıdır.

Sorgu Odası Camı (Aynası) Fiyatları 2019

Sorgu odası aynaları (gözlem odası camları) gereksinimi duyulan projelerinizde, en ideal fiyatları barındıran teklifler için doğru adrestesiniz.