Reflekte Cam

Refekte Cam Nedir?

Güneş ışığını ve ısısını kontrol edebilen cam sınıfında yer alan bu cam cinsi, camın üretim esnasında renklendiricilerin katılması ile hamurundan renkli halde üretilir. Renkli ya da renksiz türevlerine metal oksitlerin kaplanması sonucu oluşur.

Reflektif Cam, düz camın reflektif güneş kontrol camıdır. Reflekte camlar güneşin ışınlarını engelleyici özelliği ile dekorasyonda özel bir tercih buluşturuyor. Dekorasyon özelliği yanında yalıtım da sağlayan reflekte cam var füme, bronz, gümüş, yeşil, mavi gibi renkleri ile özel tercihler sunuyor.

Teknik Özellikler:

En önemli özelliği olan dışarıdan içeriyi göstermeyen özelliği dış cephe mimarisinde kullanıma imkân sağlıyor. Isıcam olma özelliği olan bu cam türü gündüz vakti içten dışa gece vakti ise dıştan içe Tek yönlü görüntü sağlama özelliği vardır. Temizlik için de işlevsel bir tercih olan reklamlar tek cam olarak kullanım özelliği vardır. Deterjan ve yumuşak bez kullanılarak temizlenebilen reflekte cam yüzeyi aşındırıcı şekilde kovalamaktan kaçınarak temizleme işlemi yapılır.

Kullanım Alanları:

Reflekte camın kullanım alanlarına baktığımızda dış cephe kaplamasında kullanılır. Dış çelik kapılarda kullanılır. Ofislerde sıkça tercih edilir.