Matobel (Çerçeve Camı)

Çerçeve Camı (Matobel) Nedir?

Matobel cam, ışığı yansıtmayan özel bir cam olarak bilinir. Standart cam üzerindeki parlak parıltıyı ortadan kaldırmak için camın iki yüzeyine de hafif asit uygulaması yapılmasıyla üretilir. Çerçeve üzerindeki ışık yansımalarını azaltarak çerçeve içindeki figürü daha net ve gerçek olarak göstermektir. Buradaki en önemli husus çerçeve camının objeye temas etmesidir.
Çerçeve camı olarak üretilir. Amacı çerçeve üzerindeki ışık yansımalarını azaltarak çerçeve içindeki figürü daha net ve kendi gerçek görüntüsünde göstermektir. Buradaki en önemli husus çerçeve camının objeye temas etmesidir. Camın kendinden desenli yansımayı önleyip net gösterme özelliği için desenin dışarı bakması gereklidir. Teknik olarak buzlu cam üretim tekniği ile üretimi yapılmaktadır. Resim çerçevelerinde kullanılan ve cama vuran ışığı yansıtmayan cam olarak tabir edilebilir.
Eskiden sıklıkla duvarlarda asılı olan tabelalara, haritalara, önemli çizelgelere baktığımızda vuran ışığın aksi yüzünden bu objeleri seçemezdik. Eskiden rahatlıkla görülemeyen bu resimler özel matobel cam sayesinde artık çerçeveler camı yansıtmadığından kolaylıkla görülebiliyor. Camın her iki yüzeyine hafif asit uygulanması yöntemiyle elde edilen matobel cam sayesinde şık ürünler, resim çerçeveleri vb. şimdilerde sorunsuzca sergilenebilmektedir.

Matobel Cam Teknik Özellikleri:

  • Camın kendinden desenli yansımayı önleyip net gösterme özelliği için desenin dışarı bakması gereklidir. Teknik olarak buzlu cam üretim tekniği ile üretimi yapılmaktadır.
  • Büyük oranda yansıtmayı engellediği için çerçeve içindeki poster veya resim görüntüsü net ve canlıdır.

Matobel Kullanım Alanları:

Yaygın olarak resim çerçevesi yapımında kullanılmaktadır.

Matobel Çerçeve Camları Nasıl Temizlenir?

Bu tarz camları temizleme işlemi oldukça rahat ve pratik olarak gerçekleşir. Temiz kuru bez ile iyice kurulayıp parlatarak en iyi sonucu elde edebilmeniz mümkündür.

2019 Matobel Çerçeve Camı Fiyatları:

Ekonomik olması açısından oldukça tercih edilebilir bir modeldir. Alternatif çözümlere ulaşmak adına size en iyi hizmeti vermekteyiz.